Ayurvedik Günlük Rutinlerin Dönüştürücü Gücü

‘Anne karnında geçirilen 9 ay ne yapıyorsa 40 erken sabah aynısını yapar’ demiş Mevlana Celaleddin Rumi
Dış dünyamızdan 5 duyumuzla ve içinde yaşadığımız enerjetik ortamlarda maruz kaldığımız tüm girdilerin sağlıklı bir şekilde vücudumuzdan atılması bizim her güne yenilenerek ve arınarak başlamamızı sağlar. Bütünsel sağlığımız dengede olduğunda doğal detoks mekanizmalarımız sayesinde birikime dönüşmeden metabolize edebiliriz. Ancak içinde yaşadığımız bu zorlu hayat şartları , zamansızlık, kirlilik ve toksik ortamın yarattığı hücresel bazda stres faktörleri bizlerin doğal detoks mekanizmalarının sağlıklı çalışmasını engeller.
Rutin olarak hayatımızda uygulayabileceğimiz ayurvedik tarifler sayesinde irade ile kendimizi zorlayarak değil zevkle ve isteyerek hayatımızı içerden dışarıya olduğundan çok daha sağlıklı ve dengeli bir hale getireceğiz. 

Eğitim Süresi : 3 saat

Bu çığır açan yolculuğa birlikte çıkmak için lütfen tıklayınız

Bilincimizi yükselten ve farkındalık sürecimizi artıran Ayurvedik yaşam tarzı, genel sağlık halimize olumlu yönde ivme kazandırırken well-aging sürecini destekler, beslenme önerilerinden kadim tekniklere kadar büyük bir şifa yelpazesi sunar. Hayat dolu sağlıklı bir beden, coşkulu ve üretken bir zihin ve arzularını kolaylıkla hayata geçiren bir ruh durumu tahsis ederken sağlıksız hücre ve enerjilerin transformasyondan geçere fizyolojide biriken fiziksel ve duygusal toksinlerin uzaklaştırılmasını sağlar.

5000 yıllık Ayurveda kadim öğretileri hastalıkların oluşma ve tedavi edilme prosesini 6 adımda inceler. Bunlardan ilk 4 ü oluşum, son 2 i teşhis ve tedavi aşamasıdır. Yani hastalıklar ilk 4 aşamada önlenebilir ve geri döndürülebilir. Yaşam tarzı değişiklikleriyle de tekrar oluşumlarının önüne geçilebilir. Koruyucu  ve önleyici özelliğinin yanında enerji tıbbı, fonksiyonel tıp protokollerini de içerir. Bütün bunlarla beraber sizlerle paylaştığımız Wellbeing çatısı modern batı tıbbının akut hastalıklardaki tedavi protokollerini ve acil müdahalelerini de kucaklamaktadır.

Yaşam tarzı denildiğinde ise gündeme gelen öncelikli kavram ise günlük rutinlerdir.

Ayurveda bizlerin ruhsal, bedensel ve zihinsel yönlerden sağlıklı ve dengeli olmamızı, yasaklar koyarak ve kısıtlamalar yaparak değil, tam tersine bilincimizde doğal bir dönüşümle alışkanlıklarımızı dönüştürmemizi sağlar.

Bunun için hayatımızdan sağlığımıza hizmet etmeyen alışkanlıkları yasaklamak yerine günlük kolay ve uygulanabilir rutinleri ekleyerek dönüşümü başlatır. Ayurveda ve enerji tıbbı felsefesinde kötü alışkanlıkların ruhsal kaynaklarına inerek kaynağın bertaraf edilmesi için çeşitli enerjisel ve bitkisel detoks yöntemlerini önerir. Aynı zamanda sindirim sistemini düzenleyici ve sinir sistemini güçlendirici egzersizlerle vücudumuzun kendi kozmik şifa sistemini çalıştırmasını sağlar.

Günlük rutinler uygulaması kolayca hayatımıza alabileceğimiz bize kendimizi değerli hissettirecek ve çok büyük bir dönüştürme gücüne sahip aktivitelerdir.

Ayurvedik rutinlere harcadığınız zaman misli ile size geri döner. Sizi hastalıkların hayatınıza getireceği ruhsal, maddi ve bedensel yıkımlardan koruduğu gibi aynı zamanda ideal kilo tahsisi, stres ve kriz yönetimi, dengeli ilişkilere sahip olma ve hatta isteklerinizi
kolayca yaşamınıza çekebilmenizle ilgili alan açıcı bir çok konuda 5 duyunuzun çok daha ötesinde bir yaşamı size hediye eder.

Kurumsal Firmalar:

Firmanızın genel esenlik seviyesini yükseltmek, çalışanlarınıza verdiğiniz değeri onların ruh, beden, zihin dengelerini tahsis etmelerine yardımcı olarak onurlandırın.

Kurumunuza özel ‘Ayurvedik Rutinler Eğitim ve Uygulamaları hakkında detaylı görüşmek için hemen bağlantıya geçin.

Bireysel& Grup çalışmaları:

Eğer siz de hayatınıza yeni rutinler eklemek konusunda birlik enerjisini çalıştırmak, beraber yapılan uygulamaların itici gücünden faydalanmak isterseniz atölye tarihlerine göz atın.