Ayurvedik Günlük Rutinleri

Hayatınıza ekleyeceğiniz günlük ve kolay rutinlerle dönüşümü başlatın.

‘Bilgi kaslara geçmedikçe yükten ibarettir.’

Siz de hemen her gün hayatınızda değiştirmek istediğiniz alanlarla ilgili yeni bir aktiviteye başlıyor musunuz? Pazartesi diyetleri, yaz başı spor salonları, sağlıklı beslenme furyaları.. Peki sonra? Diyeti bırakınca yaşanan aşırı iştah ve eskisinden daha fazla geri gelen kilolar, sporu bırakınca yeniden başlayan ağrılar ve dolaplar dolusu alınmış ve kullanılmamış diyet gıdalar yaşamınızda değişim ve dönüşüm yaratacak yeni alışkanlıklar; bilinç seviyesinde gerçekleşmediği sürece eski haline dönmeye mahkumdur.

Her değişim büyük bir motivasyonla başlar, ilk 3 gün her şey yolundadır. Ardından motivasyon yerini iradeye bırakır. İradenin ömrü ise 10-12 gündür. Beynimizin yeni alışkanlıkları zorlanmadan doğal bir şekilde hayatımıza yerleştirmeye başlayabilmesi için ihtiyacı olan süre ise 21 gündür. Yani 21 gün boyunca zinciri kırmadan rutin olarak yapılan aktiviteler 21. günün sonunda beynimizde bağlantı yollarının inşasına başlar ve yeni alışkanlıklar bu nöral yapıdan geçmeye başladıkça artık ne motivasyona ne de iradeye ihtiyaç duyar. İşte bu sebeple günlük olarak uygulanan basit ayurvedik rutinler sizi yormadan ve hayatınızda zorlayıcı ve cezalandırıcı yöntemler olmadan yeni yaşam tarzınızı alışkanlığınız haline getirmenizi kolaylaştıracak.


Gelin siz de 5000 yıllık Ayurveda ilminin felsefesini öğrenin ve hayatınıza kolaylıkla dahil edeceğiniz gündelik rutinlerle kalıcıolarak yenilenin.